İstanbul’ da Muhteşem Tatil Yerleri

İstanbul’un güzelliklerini say say bitmez. Şehrin merkezinde gezilecek o kadar çok yer vardır ki günlerinizi harcasanız bitiremezsiniz. Peki İstanbul’ da hafta sonu kaçamaklarınız için nerelere gitmeyi tercih ediyorsunuz? Aslında sorunun cevabı çok yakında. Şehirden çıkmadan bile gidip kafa dinleyebileceğiniz, tatil yapabileceğiniz çok yer vardır. Antalya plajlarını aratmayan plajlar ve dahası. Kısa süreli tatillerinizde gidebileceğiniz birbirinden güzel yer önerileri. Gelin beraber inceleyelim.

Sapanca

Bu güzel turda ilk yolumuz Sapanca’ ya düşüyor. Sakarya sınırında yer aldığı için İstanbul’dan ulaşım çok kolay. Sapanca’ya tabi ki de doğası için gidiyoruz. Tertemiz havası ve doğal güzellikleri bizi derinden etkiliyor. Sapanca’ ya gidip gece konaklamak istediğinizde ise her bütçeye uygun oteller ve pansiyonlar sizleri karşılıyor. Bunlardan bir tanesini seçip huzurun sesini dinlemeye başlayabilirsiniz.

Ağva

Rotamızı bu sefer Ağva’ya çeviriyoruz. İstanbul’ a yakın olduğu için İstanbul halkı tarafından oldukça ziyaret edilmektedir. Ortalama 1 saatlik bir süre diliminde Ağva’ ya ulaşabilirsiniz. Ağva yemyeşil bir örtü içerisine gizlenmiş birbirinden güzel koyları bulunan bir yerdir. Ağva’da da konaklamak isterseniz butik oteller yardımınıza koşuyor. Ağva’ da koyda bir gün vakit geçirmek isterseniz muhakkak Kilim Koyu’ nu tercih etmelisiniz. Bunların yanı sıra Saklı Göl ve Gelin Kayası’ nı da ziyaret etmeyi unutmayınız.

Kilyos

Çalışan aileler için deniz tatili seçeneği olarak ilk başta Kilyos geliyor. Şehir merkezine yakınlığından ötürü hafta sonları kalabalık olan bir tatil yeri olan Kilyos yüzlerce misafirini bünyesinde ağırlıyor. Sizler de kısa süreli deniz tatili yapmak istiyor İstanbul sınırlarından çok dışarı açılmak istemiyorsanız Kilyos’ u tercih edebilirsiniz.

Riva

İsmini ilk defa duymuş olabilirsiniz. Riva İstanbul’ un Beykoz ilçesine bağlı bir tatil mekanıdır. Sizler de denize karşı gün batımını izlemek istiyorsanız ve bunu İstanbul’ da yapacak yer arıyorsanız seçenekleriniz arasına Riva’yı da mutlaka eklemelisiniz. Şehir merkezine oldukça yakın olduğu için halk tarafından oldukça tercih edilmektedir. Plajlarında yüzmenin ve güneşlenmenin keyfini çıkarın. Riva’ da başka yapabileceğiniz aktivite ise Riva Kalesi’ni ziyaret etmektir. Gün batımı için burayı da tercih edebilirsiniz.

Polonezköy

Yemyeşil ormanları ile İstanbul’ a nam salmış bir ilçe. Şehir merkezine yakınlığı ile en çok uğrak noktası haline gelmiş mekanlardan birisidir. Aslında Polonezköy’ ün tarihi çok garip. 1800’ lü yıllarda Polonyalılar tarafından kurulmuş bir köydür. Orman havası alabileceğiniz İstanbul sınırları içerisinde nadir yerlerden birisidir. Konaklamalı olarak pansiyonlarda kalabilir sabah ormanda kahvaltı yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Orman yangınlarına karşı hassasiyetli davranarak çevre temizliğine özen göstermeyi unutmuyoruz.

Şarköy

Rotamızı biraz İstanbul sınırlarına çeviriyoruz. Hafta sonları kaçamaklarınız için gidebileceğiniz güzel yerlerin başında Tekirdağ gelmektedir. İstanbul’ a sadece 230 kilometre mesafede bulunan Şarköy, Tekirdağ ilimize bağlıdır. Özellikle yaz ayları İstanbul’ a en yakın bir şekilde tatile gitmek istiyorsanız Tekirdağ Şarköy seçenekler arasında olabilir. Tatil bölgesinde uygun fiyata pansiyon, otel ve günlük ev bulabilirsiniz.

Kıyıköy

Rotamıza Kıyıköy ile devam ediyoruz. Kıyıköy İstanbul’ a 165 kilometre mesafede bulunan bir tatil yeridir. Kamp yapmak isteyen, ateş yakıp ateş başında şarkı söylemek isteyen kişilerin sıklıkla ziyaret ettiği bir tatil yeridir. Kıyıköy’ de temiz hava alabilir denize girebilirsiniz. Kıyıköy’ün yöresel lezzetlerinden tatmayı da unutmayınız.

İğneada

Trakya bölgesinin nazar boncuğu İğneada’ da denize girebilir ormanlarında koşu yapabilirsiniz. İstanbul’ a yakınlığı sebebi ile hafta sonları aileler tarafından ziyaret edilmektedir. İğneada’ da denize girmekten çok ormanlarında vakit geçirmekte fayda vardır. Gittiğinizde mutlaka Longoz Ormanları’nda koşu yapmayı unutmayınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir